Přístrojová lymfodrenáž

Přístrojová lymfodrenáž

Celulitida, detoxikace

Presoterapie

 lymfainfo

Lymfatický systém je systém cév, jejichž úkolem je odvádět z těla odpadní produkty metabolismu (škodlivé látky a buňky likvidované bílými krvinkami v lymfatických uzlinách), také nadměrně zadržovanou vodu ve svalech a orgánech. Systém odvádí i cizorodé látky a choroboplodné zárodky. Tento systém není závislý na činnosti srdce, je aktivován výhradně činností svalů – aktivním pohybem.

Při nedostatku pohybu lymfa (míza) neproudí tělem správně, má sklony stagnovat. Tak vznikají např. syndromy těžkých nohou, otoky ze zadržované vody, celulitida díky špatnému odvádění metabolického odpadu, stejně tak např. může způsobovat bolesti hlavy i snížení imunity.

Přístrojová lymfodrenáž je vhodná pro detoxikaci právě v těchto případech – spolu se zvýšeným příjmem tekutin a úpravou stravy. Účinně pomáhá zejména v začátcích výše popisovaných syndromů.

Kosmetický účinek má jemná přístrojová masáž zejména při celulitidě, má i zeštíhlující efekt.

Presoterapie je mírná forma přístrojové masáže, vhodná jako prevence proti civilizačním chorobám vzniklým v důsledku nedostatku pohybu.

Všeobecně platí lékařská doporučení, že i zdraví lidé by měli preventivní lymfatickou masáž absolvovat jednou až dvakrát do roka.

 

 Hibiscus 1

 

Zatím nenabízíme: tzv. kombinovanou manuální a přístrojovou lymfodrenáž při větších potížích. Začíná se manuální masáží lymfatických uzlin. Poté následuje přístrojová lymfatická masáž.

Nenabízíme: Při vážných potížích diagnostikovaných je pak nutno použít speciální manuální, ruční lymfatickou masáž prováděnou výhradně odbornými terapeutickými maséry speciálních zařízení.